Οι μαθητές και μαθήτριες που επιλέγουν τη φοίτηση τους στο ημερήσιο ΕΠΑ.Λ. παρακολουθούν 22 ώρες μαθημάτων Γενικής Παιδείας, 7 ώρες μαθημάτων Προσανατολισμού και 6 ώρες μαθημάτων Επιλογής ανά εβδομάδα (σύνολο 35 ώρες ανά εβδομάδα).

book

Τα μαθήματα Γενικής Παιδείας που παρακολουθούν οι μαθητές και μαθήτριες της Α’ τάξης του Ημερησίου ΕΠΑ.Λ. έχουν ως εξής:

6. Βιολογία 1
7. Πολιτική Παιδεία 2
 8. Ιστορία 1
12. Πληροφορική 2

Τα μαθήματα Προσανατολισμού που παρακολουθούν οι μαθητές και μαθήτριες της Α’ τάξης του Ημερησίου ΕΠΑ.Λ. έχουν ως εξής:

1. Ερευνητική Εργασία στην Τεχνολογία 2
2. Σχολικός Επαγγελματικός Προσανατολισμός - Ασφάλεια και Υγεία στο Χώρο Εργασίας 2
3. Ζώνη Δημιουργικών Δραστηριοτήτων 3

Τα μαθήματα Επιλογής που παρακολουθούν οι μαθητές και μαθήτριες της Α’ τάξης του Ημερησίου ΕΠΑ.Λ. έχουν ως εξής (οι μαθητές και οι μαθήτριες επιλέγουν 3 από τα παρακάτω 8 μαθήματα - τα 3 πρώτα υλοποιούνται στο σχολείο μας):

1. Αγωγή Υγείας 2